Ikona lupy
Ikona lupy
Ikona markera mapy
Ikona lupy
Ikona lupy

Oświadczyny w Mediolanie

OŚWIADCZYNY W MEDIOLANIE

 

          Wyjątkowy ślub… wesele marzeń… tak, tak, każdy z nas o tym marzy, ale zacznijmy od początku. Idealne zaręczyny? Do dzieła!

Przymknij oczy, pojawia się przed nimi wyłącznie jedna paleta barw? To beże?
Budynki administracyjne, ulice, katedry, wszystko rozmywa się w jednym, ciepłym tonie barw. Podświadomie czujesz delikatne, przyjemnie, muskające promienie słońca, które otulają twoje nagie ramiona, a w uszach rozbrzmiewa VolareDomenico Modugno

Jeśli TAK, to znaczy tylko jedno! WŁOCHY to idealne miejsce na oświadczyny właśnie dla Ciebie! A może nawet na wesele marzeń? Hmm…;)

A teraz przenieśmy się do Mediolanu. To jedno z trzech najbardziej znanych włoskich miast. Znajduje się na północy kraju. Jest to drugie co do wielkości miasto Włoch, zaraz po Rzymie. Gwarantuję, że oczaruje Cię swoim niepowtarzalnym klimatem, monumentalnymi zabytkami i niesamowitą aurą, którą będziesz smakował ciągle od nowa, wyglądając zza każdego rogu małych, brukowanych, uroczych uliczek.
Każdy z Was, kto zdecyduje przenieść się do tego niesamowitego miejsca, zdecydowanie musi odwiedzić kilka miejsc, aby samemu zadecydować, które z nich jest tym jedynym właśnie dla Ciebie!

 

Katedra Duomo
(Katedra Narodzin św. Marii)

To jedna z najbardziej monumentalnych i reprezentacyjnych budowli Mediolanu. Gotycka, marmurowa katedra zachwyca wielkością i detalicznością wykonania. Dla tych, którzy nie mają lęku wysokości polecam wejście na dach katedry, który, zapewniam, dostarcza niezapomnianych wrażeń. A przy dobrej pogodzie możemy zobaczyć rozległą panoramę miasta. Miejsce z taką panoramą, swoją wyjątkowością mówi samo za siebie i na pewno zostanie zapamiętane przez Twoją ukochaną/ukochanego na zawsze, jeśli wybierzecie je na miejsce Waszych oświadczyn.

 Katedra nadal używana jest do celów jej pierwotnych, dlatego istnieje możliwość wzięcia udziału w odprawianych w niej mszach.

 

A może poszukujecie czegoś dla prawdziwej księżniczki? Proszę bardzo!
Castello Sforzesco
To XV-nasto wieczny zamek, z kwadratowym dziedzińcem, który znajduje się w samym centrum miasta. W zamku, na amatorów sztuki czekają egipskie artefakty, freski Bramantego i (uwaga!) coś, na co warto zwrócić uwagę- niedokończone, ostatnie dzieło Michała Anioła- Pieta Rondanini. Jeśli mamy tu na pokładzie wielbicieli sztuki, na pewno znajdą oni na miejscu coś co wyjątkowo docenią i złapie ich za serce!

Jeśli jednak artystycznych wrażeń będzie zbyt mało, zachęcam na udanie się w kierunku

 

 Pinacoteca di Brera,

która z pewnością dopełni artystycznych wrażeń.


To wyjątkowe muzeum otwarte w 1803 r. Nie sposób ominąć tego miejsca-skrywa bowiem największe dzieła wielu epok-obrazy malarzy takich jak: Rafael, Canaletto czy Caravaggio. Aby móc zobaczyć wszystkie dzieła Pinacoteki, trzeba na pewno zarezerwować parę godzin w swoim harmonogramie zwiedzania.

Tak wyjątkowe widoki, koją duszę i romantycznie nastrajają.

Oświadczyny po tak urzekających doświadczeniach to niebanalny pomysł i wspaniały przedsmak przed ogromną niespodzianką!

 

A jeśli o spacerach mowa…zapraszam Was do zgubienia się w tych mieniących się słońcem, maleńkich, beżowych uliczkach… może ten nieplanowany zupełnie sposób na oświadczyny okazać się tym najpiękniejszym!:)

Komenatrze

Brak komentarzy

Zobacz także

Chcesz promować
u nas swoją fimę?

Sprawdź co możemy Ci zaproponować

Zarejestruj firmę
Rozmazany element tła
Masz pytania? Nie wiesz od czego zacząć?

Czekamy na Twoją wiadomość

Napisz do nas