Ikona lupy
Ikona lupy
Ikona markera mapy
Ikona lupy
Ikona lupy

Szlakiem Romea i Julii

 

Oświadczyny w Weronie … szlakiem Romea i Julii

            Miłość, miłość, miłość… nic lepiej nie odda klimatu unoszącego się w powietrzu szczęścia, jak dobrze znane wszystkim miejsce-miasto najsłynniejszych kochanków świata, a mowa tu oczywiście o Weronie!

Jeżeli gdzieś w Twojej głowie, obijając się bezbronnie od ściany do ściany, tuła się  myśl idealnego ślubu, najlepiej zacząć od idealnych zaręczyn!

Właśnie znalazłeś jedno z najbardziej idealnych miast na mapie świata! Jest to pierwsze, które tu zaproponujemy, a jedno z wielu starannie wyselekcjonowanych, specjalnie dla Ciebie miejsc, które idealnie nada się na wymarzone, zaczarowane, romantyczne oświadczyny!

          Werona-miasto położone w północno-wschodnich Włoszech. To urokliwe, jedyne w swoim rodzaju miejsce na Ziemi, które jak żadne inne kojarzy się z tym największym i najgorętszym uczuciem-miłością! To właśnie tu ważyły się losy, najbardziej znanych kochanków-Romea i Julii. To miasto pełne wyjątkowych, małych uliczek, uroczych miejsc, romantycznych ciekawostek. Każdy znajdzie tu zakamarek, na te jedyną, ważną chwilę oświadczyn dla siebie.

 

1)    Pierwszym miejscem, które bez wątpienia możesz wybrać, jest: Rzymski Amfiteatr w Weronie,

Adres: Piazza Bra 1

króry ma aż 2000 lat i jest to trzeci co do wielkości amfiteatr w całych Włoszech. Więc jeśli Twoja połówka jest fanem sztuki i kultury, niezłym wstępem będzie wybranie się na zwiedzanie amfiteatru lub wybranie się na nadal odbywające się tam wydarzenia kulturalne.

 

2)    Jeśli oboje kochacie romantyczną historie zakochanych bez pamięci Romea i Julii, świetnym wyborem będzie słynny dom szekspirowskiej bohaterki

Adres: Via Cappello 23

     Na dziedzińcu będziesz mógł zobaczyć posąg kobiety, przy którym turyści robią sobie zdjęcia, a za drobną opłatą można wejść do domu Julii, a nawet na jej balkon. Co prawda ona sama nigdy tu nie mieszkała, ale rodzina o bardzo podobnym nazwisku, więc twórcy postanowili to połączyć. Obiekt przyciąga tłumy zainteresowanych, szczególnie jeśli wybierzecie na odwiedziny Werony miesiące letnie-wtedy temperatura sięga tam 30 stopni Celcjusza. Jeśli wolicie chłodniejsze temperatury, zdecydujcie się na wiosnę lub wczesną jesieńJ

     Przy bramie wejściowej spotkasz na swojej drodze tzw. ścianę Juli, możesz tam włożyć list do Julii, lub wystrugać na ścianie, pamiątkowo Wasze inicjały. Psst! To miejsce gdzie po napisaniu romantycznego listu i powierzeniu go patronce zakochanych, odbyły się niejedne zaręczyny!

 

 

 

 

3)    Plazza delle Erbe

Rzut beretem od Domu Julii, oddzielony od gwaru ulic i samochodów, znajduje się urokliwy, bardzo klimatyczny plac. Zupełnie wyjątkowy. Inny. Ozdobiony pałacami, targami i kafejkami, wyjątkowymi budynkami ubogacanymi freskami. To właśnie tu możecie się wybrać, aby spędzić swoje romantyczne chwile.

 

4)    Rzeka Adyga

Jeśli to w otoczeniu natury czujecie się najlepiej, świetnym wyborem na te jedyną chwilę, będzie spacer nad Rzeką Adygą, która otacza Stare Miasto z trzech stron, a gwarantuję, że widoki zapierają dech w piersiach.

 

Jakiego wyboru nie dokonasz, będzie on z pewnością najlepszy, bo właśnie Wasz! A Werona na pewno Was nie zawiedzie!:) Tak jak Wasze Wesele Marzeń !

 

 

Komenatrze

Brak komentarzy

Zobacz także

Chcesz promować
u nas swoją fimę?

Sprawdź co możemy Ci zaproponować

Zarejestruj firmę
Rozmazany element tła
Masz pytania? Nie wiesz od czego zacząć?

Czekamy na Twoją wiadomość

Napisz do nas